Žiarska dolina aktuálne, predjarne

24.03.2018
ziarska-dolina-aktualne-predjarne

Predposledný víkend marcový vrcholila v doline slovenská Pierra Menta, ale kým sa urodí report, je tu pár obrázkov o aktuálnych a aktuálne sa zhoršujúcich podmienkach pre šľapky. Tých bola dolina v sobotu plná, takže stopy poťahané nielen pre pretekárov „do všade“ a preleštené miestami až do ľadova.

 

 

Prístup: do lyží sa dalo od prvého kilometra, ale ráno čistý ľad a popoludní už po ceste voda tiekla, takže „snežná čiara“ sa dolinou rýchlo posúva hore. Aj keď nejako moc teplo nebolo. Zvážnica popod Lakeť už je nezjazdná, ale aj na druhej strane okolo studničky už len po úzkom snehovom pruhu – deň – dva a bude treba prenášať. Od spojenia ciest ale už komfort.

 

 

Ale nad chatou eldorádo. Aj keď ľadové, a na tom pár dní starý, neprilepený sneh, ráno kôrkovo chrumkavý a k obedu navlhnutý. Lesom na terasu už je to zrána slizké a celý deň bubnovaté a už firnovaté.

 

 

Všetky hlavné „zjazdovky“ rozlyžované do mŕtva, hrudy nahrnutého snehu, ale zas nie veľké. Hore pod hrebeňom vyfúkance - do ľadových platní. Lyžba nič moc, šliapačka bardzo komfortowa, aj keď slabšie nátury nasadzovali haršajzne.

 

 

Severy asi moc bezpečné teraz nie sú, aj preteky ostali tento rok skoro úplne na liptovskej strane. Ale z Hrubej kopy bolo vidieť čerstvo lyžovaný Baníkov a Spálenú – smerom na východ do Spálenej doliny. Na južných svahoch staršie plazy už sú čiastočne poprikrývané novým popraškom. No, chcelo by to ešte prisnežiť, nie?

 

Rišo Pouš

 

Fotky Žiarska dolina aktuálne, predjarne

Diskusia

RE: Žiarska dolina aktuálne, predjarne
Dusan (Dusan) - 26.03.2018
Na jednej fotke je popis Banikov, ale myslim ze to je Pachola. V nedelu sa riadne odkryla cesta oproti sobote, ale stale to slo po prvy km.

RE: Žiarska dolina aktuálne, predjarne
Ripo 27.03.2018
Aaaa jasne, vdaka za upozornenie :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri